Styropian elewacyjny biały LAMBDA WHITE fasada | swisspor


63,96 zł

(213,20 zł m3)

Brutto

Swisspor LAMBDA WHITE fasada®, to pierwsze na rynku polskim zespolone płyty EPS nowej generacji, łączące w sobie zalety szarego i białego styropianu, produkowana metodą spieniania polistyrenu. Standardowo płyta jest stabilizowana (nacinana) w celu eliminacji naprężeń. Swoje wyjątkowe parametry zawdzięcza stosowanemu do produkcji surowcowi z zawartością grafitu, który nadaje płytom w grubszej części ciemniejszy kolor i lepszą izolacyjność. Dzięki nacięciom przeciwprężnym na powierzchni płyt LAMBDA WHITE® fasada eliminuje się większość naprężeń i zapewnia wyjątkową stabilność wymiarową płyt.

Produkt dedykowany dla budownictwa pasywnego i energooszczędnego. 

Grubość styropianu
Frezowanie płyt
Obecnie brak na stanie

Budownictwo pasywne i energooszczędne cieszy się dzisiaj zdecydowanie coraz większą popularnością. Jednym z naprawdę często stosowanych tu rozwiązań są właśnie płyty Swisspor LAMBDA WHITE fasada. 

Swisspor LAMBDA WHITE fasada -charakterystyka

Dlaczego płyty te są tak słynne? Otóż trzeba tu podkreślić, że są to pierwsze na polskim rynku płyty, które łączą w sobie szary oraz biały styropian. Dostały one nawet certyfikat Instytutu Budownictwa Pasywnego. Zasadniczo płyty te stosowane są do uzyskania naprawdę bardzo wysokiej jakościowo izolacji. 

Swisspor LAMBDA WHITE fasada – zalety

Dodatek szarego styropianu z grafitem znacząco poprawia tutaj właściwości termoizolacyjne tej płyty. Z drugiej zaś strony Swisspor LAMBDA WHITE fasada dzięki zawartości białego komponentu nie wymaga zastosowania w zasadzie żadnych zabezpieczeń przeciwsłonecznych. Biała warstwa ochronna jest także całkiem gruba, zatem można bez problem szlifować płyty. Dzięki unikalnej technologii szwajcarskiego instytutu naukowego udało się tutaj także, pomimo sporej grubości płyty, uzyskać wysoką stabilność wymiarową. 

Arkusz danych

Współczynnik lambda
0,031
Kolor
Biały

16 innych produktów w tej samej kategorii