Styropian podłogowy szary EPS 100 | Austrotherm


68,02 zł

(226,72 zł m3)

Brutto

Płyty o bardzo dobrej wytrzymałości mechanicznej. Charakteryzują się doskonałym współczynnikiem przewodzenia ciepła. Chętnie stosowane przez specjalistów jako izolacja cieplna ścian piwnic oraz ścian zewnętrznych.

Grubość styropianu
Obecnie brak na stanie

Austrotherm EPS 100 to doskonałe płyty szczególnie do wykonania izolacji ścian piwnic oraz ścian zewnętrznych. Jakie ich właściwości o tym decydują?

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że płyty Austrotherm EPS 100 cechuje naprawdę świetny współczynnik przewodzenia ciepła, który oscyluje w okolicach λD≤0,036 W/mK. Dodatkowo trzeba tu wspomnieć o bardzo wysokiej wytrzymałości na zginanie oraz o odporności na odkształcenia. To właśnie ta wysoka wytrzymałość mechaniczna w połączeniu z dobrą izolacją cieplną spowodowały, że płyty te doskonale wręcz nadają się do izolacji ścian szczególnie narażonych na utratę ciepła, wilgoć, uszkodzenie poprzez różne czynniki – czyli na ściany zewnętrzne oraz ściany piwnicy.

Z kwestii bardziej technicznych warto podkreślić, że grubość płyt na krawędziach prostych wynosi, w zależności od modelu, od 20 do 30 mm, zaś szerokość to 500 mm a długość 1000 mm.

Na koniec trzeba jeszcze zaznaczyć, że płyty te Austrotherm EPS 100 uznane są przez światowych ekspertów i wielu z nich stosuje je w swoich projektach izolacyjnych choćby i dla domów pasywnych.

Arkusz danych

Współczynnik lambda
0,036
Kolor
Biały

16 innych produktów w tej samej kategorii