Styropian podłogowy grafitowy LAMBDA MAX dach/podłoga | swisspor


66,96 zł

(223,20 zł m3)

Brutto

swisspor LAMBDA MAX dach/podłoga swoje wyjątkowe parametry zawdzięcza stosowanemu do produkcji surowcowi z zawartością grafitu, który nadaje płytom ciemniejszy kolor i lepszą izolacyjność. Dzięki lepszej izolacyjności zachowując założony opór cieplny zmniejszamy grubość przegrody i redukujemy ciężar dachu. Styropian o podwyższonej wytrzymałości na naprężenia ściskające

Grubość styropianu
Frezowanie płyt
Obecnie brak na stanie

LAMBDA MAX dach podłoga to unikalny rodzaj termoizolacji. Czym on dokładniej się charakteryzuje i kiedy można go zastosować? 

LAMBDA MAX dach podłoga – charakterystyka

Produkt ten to płyty styropianowe wysokiej jakości z unikalną wkładką grafitową. Ten dodatek zapewnia w tym momencie ciemniejszy kolor oraz lepszą termoizolację. Dzięki temu można zastosować tutaj płyty o mniejszej grubości niż standardowo, redukuje się w ten sposób także ciężar np. dachu. Warto jeszcze podkreślić, że jest to styropian o podwyższonej wytrzymałości na naprężenia ściskające. 

LAMBDA MAX dach podłoga – zastosowanie

Materiał ten doskonale sprawdzi się w izolacji wszelkich miejsc, które narażone są na zimno, a jednocześnie nie można tam zastosować izolacji pełnej grubości albo za wiele przestrzeń straci na tym, że takową zainstalujemy. Przykładowo zatem produkt ten świetnie się sprawdza w izolacji podłóg w systemie ogrzewania podłogowego, stropów zewnętrznych i nad przejazdami, stropodachów o lekkiej konstrukcji np. blacha trapezowa, czy  tarasów i balkonów. Oczywiście można go zastosować także do bardziej standardowych rodzajów izolacji. 

LAMBDA MAX dach podłoga – dane techniczne

W sprzedaży dostępne są płyty styropianowe o grubości od 10mm do 300mm w przypadku płyt gładkich i od 50mm do 200mm jeśli są to płyty frezowane. Podczas montażu tego typu izolacji trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiednich warunków termicznych oraz właściwego nasłonecznienia. 

Arkusz danych

Współczynnik lambda
0,031
Kolor
Grafitowy

16 innych produktów w tej samej kategorii