Styropian podłogowy grafitowy LAMBDA PLUS dach/podłoga | swisspor

52,30 zł

(174,32 zł m3)

Brutto

swisspor LAMBDA PLUS dach/podłoga swoje wyjątkowe parametry zawdzięcza stosowanemu do produkcji surowcowi z zawartością grafitu, który nadaje płytom ciemniejszy kolor i lepszą izolacyjność. Dzięki lepszej izolacyjności zachowując założony opór cieplny zmniejszamy grubość przegrody i redukujemy ciężar dachu. Styropian o podwyższonej wytrzymałości na naprężenia ściskające

Grubość styropianu
Frezowanie płyt

LAMBDA PLUS dach podłoga to unikalne płyty służące do wykonania termoizolacji. Co je charakteryzuje?

LAMBDA PLUS dach podłoga – zalety

Do produkcji tych płyt zastosowano styropian z dodatkiem grafitu. Dzięki temu płyty te mają ciemniejszą barwę i znacznie lepszą izolacyjność przy mniejszej grubości. Ponadto płyty cechuje wysoka odporność na naprężenia ściskające. 

LAMBDA PLUS dach podłoga – zastosowanie 

Kiedy najlepiej zastosować ten produkt? Otóż doskonale nadaje się on do izolacji cieplnej w miejscach, w których wymagana jest wysoka izolacyjność przy małej grubości warstwy izolacyjnej. A zatem płyty te zastosowane będą w izolacji podłóg, poddaszy, strychów użytkowych bądź nieużytkowych w budownictwie- mieszkalnym i użyteczności publicznej,  przy izolacji podłóg na gruncie przy małych obciążeniach, a także stropów pomiędzy pomieszczeniami ogrzewanymi i nieogrzewanymi, metodą lekka mokrą , stropodachów pełnych i wentylowanych, dachów stromych pod i pomiędzy krokwiami.

LAMBDA PLUS dach podłoga – dane techniczne

Na koniec trzeba jeszcze podkreślić, że prace z tym materiałem wymagają zachowania określonych warunków termicznych oraz trzeba unikać ekspozycji słonecznej. W sprzedaży dostępne są płyty gładkie o grubości od 10mm do 300mm oraz płyty frezowane od 50mm do 200mm.

Arkusz danych

Współczynnik lambda
0,031
Kolor
Grafitowy

16 innych produktów w tej samej kategorii